Prace budowlano-montażowe

Kolejnym etapem procesu budowy hali stalowej po fundamentach jest montaż konstrukcji stalowej. Aby był on możliwy, wymagane jest poruszanie się ciężkiego sprzętu po stabilnym i równym podłożu. Zostaje to osiągnięte dzięki wykonaniu warstw podbudowy pod posadzkę właściwą w postaci płyty z chudego betonu B10 o grubości najczęściej 10cm. Konstrukcja stalowa jest dostarczana na plac budowy po osiągnieciu wymaganej wytrzymałości przez płytę.

Montaż szkieletu konstrukcji hali stalowej

Montaż konstrukcji rozpoczyna się od nakręcenia śrub na kotwy fundamentowe na odpowiednią, zaprojektowaną wysokość. Na kotwy nasadza się słupy i ustawia w pionie za pomocą dokręcenia śrub od góry do dolnej blachy podstawy słupa. Następnie na płycie fundamentowej skręcane są dźwigary oraz płatwie dachowe. Po skręceniu konstrukcji dachu podnoszone są za pomocą dźwigów, osadzane na słupach i skręcane przez monterów. Montaż całej konstrukcji stalowej trwa w zależności od skomplikowania i rozmiarów hali od dwóch tygodni do miesiąca.

Montaż hali

Montaż konstrukcji hali przemysłowo-magazynowej, Drumet Liny i Druty Sp. z o.o. (zobacz realizację)

Wypełnienie przestrzeni pod słupami zaprawą wysokowytrzymałościową

Po zmontowaniu szkieletu konstrukcji hali stalowej, przed montażem połaci dachu konieczne jest wykonanie podlewek pod słupami. Jest to uzupełnienie przestrzeni pomiędzy blachą dolną podstawy słupa, a wierzchem kominka stopy fundamentowej. Do tej pory ciężar konstrukcji przekazywany był przez kotwy fundamentowe, konstrukcja była oparta na nakrętkach. Wypełnienie przestrzeni za pomocą zaprawy wysokowytrzymałościowej umożliwia przeniesienie ciężaru konstrukcji bezpośrednio na całą powierzchnię kominka stopy fundamentowej.

Montaż połaci dachowej

Po wykonaniu podlewek, możliwy jest montaż połaci dachowej, ryglówek ściennych i innych podkonstrukcji zaprojektowanych na potrzeby użytkowe hali. Montaż blachy na dachu i zamknięcie hali obudową pozwala na rozpoczęcie prac instalatorskich w hali. Odpowiednie zaplanowanie prac poszczególnych ekip, pozwala zaoszczędzić czas i prowadzenie prac wielu zespołów równocześnie.

Strefa kontaktu

Dane kontaktowe

MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104, Łódź
Sekretariat: +48 42 637 20 34
Fax: +48 42 637 20 39
E-mail: oferty@mcmproject.com.pl

Dział sprzedaży: +48 571 236 812
(Piotr Herman)

Dział sprzedaży: +48 501 835 031
(Joanna Członka)

Dział ofert/dotacji: +48 885 452 500
(Paweł Fabijański)

+48 534 671 164
(Ewelina Miszczak)