Hale magazynowe

Właściwe składowanie i magazynowanie produktów to bardzo istotne zagadnienie dla każdego współczesnego przedsiębiorcy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w naszej ofercie znalazły się następujące hale magazynowe:

  • magazyny handlowe – hurtownie
  • magazyny przemysłowe – wysokie składowanie
  • centra logistyczne

Każda firma, bez względu na rodzaj produkowanego lub sprzedawanego towaru, potrzebuje miejsca, w którym będzie mogła bezpiecznie, ekonomicznie i we właściwych warunkach przechowywać swój towar. Dlatego tak ważne są odpowiednio zaprojektowane i wybudowane hale magazynowe.

Należy pamiętać, że ich budowa wcale nie jest prosta i trzeba dokładnie przemyśleć potrzeby firmy w tym zakresie.

Wielkość hali magazynowej

Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość hali. Musi być ona tak dobrana, żeby zapewnić optymalną ilość miejsca do składowania towarów, uwzględniając jednocześnie ich racjonalne przemieszczanie oraz transport. W tym kontekście istotny jest wybór sposobu i technologii składowania, co wpływa na szereg decyzji dotyczących budowy hali magazynowej i jej wyposażenia.

W fazie przygotowywania oferty dobieramy odpowiednie rozwiązania w oparciu o informacje o rodzaju składowanego produktu i sposobu jego magazynowania. Uwzględniamy również inne parametry geometryczne w zależności od tego, czy jest to składowanie na paletach (ilość miejsc paletowych) czy na regałach magazynowych (rodzaj i ilość regałów). Ważna jest także informacja o wysokości składowania i ilość ścieżek komunikacyjnych. Wszystko oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji głównych wymiarów hali.

Optymalizacja konstrukcji nośnej

W drugiej kolejności optymalizujemy konstrukcję nośną hali, co oznacza, że dobieramy odpowiedni typ ścian i dachu, ilości bram, doków oraz drzwi.

Pomagamy również w wyborze odpowiednich rozwiązań z zakresu:

  • ochrony przeciwpożarowej hali (zabezpieczenia konstrukcji stalowej, czynne i bierne urządzenia przeciwpożarowe, ściany przeciwpożarowe)
  • wentylacji i ogrzewania obiektu (zapewnienie odpowiednich warunków cieplno-wilgotnościowych)
  • właściwego oświetlenia powierzchni magazynowej (oświetlenie ciągów komunikacyjnych, naświetla dachowe, okna)

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i staramy się sprostać najwyższym wymaganiom. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

„Z uznaniem potwierdzam wysoką jakość wybudowanych przez firmę MCM Project hal stalowych. Dodatkowym atutem współpracy z MCM Project jest terminowość i niezawodność tej firmy, która pozwoliła wybudować nasze obiekty zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Jako użytkownicy hali, wyrażamy zadowolenie z wysokiej jakości usług oferowanych przez MCM Project i z pełną odpowiedzialnością polecamy ją jako wykonawcę obiektów przemysłowych."

Stanisław Margol, Właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjnego Margomed
Wyceń inwestycję

Projektowanie hal magazynowych

Już na początku współpracy z Inwestorem, analizujemy i omawiamy szczegóły, dotyczące planowanej budowy. Tworzona przez nas oferta, zawsze jest dostosowana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Klienta.

Przygotowywane przez nas projekty mają charakter kompleksowy – uwzględniają zarówno konstrukcję wewnętrzną, jak i zewnętrzną obiektu. Sporządzane szkice, obejmują m.in. kształt i wymiary budynku, a także wszelkie elementy z nim powiązane, takie jak dach, drzwi czy okna.

Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie funkcjonalności i niezawodności budowanych przez nas obiektów. Projektując hale magazynowe, bierzemy więc pod uwagę oddziaływanie czynników atmosferycznych, układ instalacji wodnokanalizacyjnych i grzewczych, a także elementy ochrony przeciwpożarowej.

Zapewniamy praktyczne rozwiązania, wpływające na płynny transport wewnętrzny oraz niedrogą eksploatację obiektu. Inwestujemy wyłącznie w najlepsze i sprawdzone metody realizacji, zaś do tworzenia konstrukcji, używamy jedynie wysokogatunkowych materiałów budowlanych.

Budowa hal magazynowych

Dysponujemy wykwalifikowanymi ekipami wykonawczymi, dzięki którym na każdym etapie realizacji inwestycji, zapewniamy najwyższą jakość i wydajność usług. Średniej wielkości halę magazynową jesteśmy w stanie wybudować w trzy miesiące, co potwierdza doskonałą organizację naszej pracy i dostaw materiałów.

Montaż hal magazynowych

Jesteśmy firmą posiadającą doskonale rozwinięte zaplecze techniczno-organizacyjne, które pozwala nam świadczyć usługi również w zakresie prac montażowych.

Zapewniając kompleksowy zakres usług, dysponujemy wyspecjalizowanymi brygadami monterskimi, a także nowoczesnym sprzętem – wózkami nożycowymi, podnośnikami teleskopowymi, maszynami wielofunkcyjnymi oraz przyssawkami do montażu obudowy.

Hale magazynowe montujemy, scalając ze sobą pojedyncze zespoły – fundamenty, słupy, dźwigary, płatwie itd. W następnej kolejności, składana jest obudowa oraz dach hali, a także wszelkie pomieszczenia i przegrody wewnętrzne.

Przykładowe realizacje

Hala magazynowa BORG AUTOMOTIVE
BORG AUTOMOTIVE SP. Z O.O.

W zakres prac związanych z budową hali magazynowej wchodziło przygotowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej konstrukcji stalowej oraz fundamentów hali. Nasza firma odpowiedzialna była za dostawę i montaż hali wraz z akcesoriami. Łączna powierzchnia hali magazynowej zaprojektowanej dla firmy Borg Automotive wyniosła 3.500 m2. Hala stalowa przystosowana została do magazynowania oraz dystrybucji części i akcesoriów samochodowych.

Hala magazynowa CDM
CDM SP. Z O.O.

Nasza firma wykonała pełnobranżową dokumentację projektową j uzyskała pozwolenia na budowę hali magazynowej o łącznej powierzchni 1.200 m2. MCM Project występował w roli generalnego wykonawcy, do którego zadań należało wykonanie fundamentów dla hali magazynowej, postawienie ścian oddzielenia pożarowego oraz dostawa i montaż hali wraz z obudową i akcesoriami, a także wykonanie posadzki przemysłowej wraz z podbudową.

Strefa kontaktu

Dane kontaktowe

MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104, Łódź
Sekretariat: +48 42 637 20 34
Fax: +48 42 637 20 39
E-mail: oferty@mcmproject.com.pl

Dział sprzedaży: +48 571 236 812
(Piotr Herman)

Dział sprzedaży: +48 501 835 031
(Joanna Członka)

Dział ofert/dotacji: +48 885 452 500
(Paweł Fabijański)

+48 534 671 164
(Ewelina Miszczak)