Hale magazynowe na materiały sypkie - specyfika rozwiązań

Wieloletnie doświadczenie w budowie hal magazynowych pozwoliło firmie MCM Project na wypracowanie i optymalizację rozwiązań specjalnie dedykowanych dla hal magazynowych na materiały sypkie.  Hale takie stanowią idealne rozwiązanie i świetnie spełniają swoją role jako hale   rolnicze, magazyny płodów rolnych w tym płaskich magazynów zbożowych  oraz  hale na  zboże.

Przy  budowie hal z myślą o  składowaniu materiałów sypkich luzem należy zapewnić:

  • odpowiednią powierzchnię składową, która biorąc pod uwagę   kąt zsypu naturalnego materiałów  pozwoli na zapewnienie  przejść lub przejazdów wokół hałdy,
  • odpowiednie podparcie składowanego materiału sypkiego stosując zapory i ściany gwarantujące odpowiednią wytrzymałość
  • bezpieczne strefy przeładunku i transportu wewnętrznego.
  • bezpieczne i odpowiednie warunki wewnątrz hali, ze względu na rodzaj przechowywanych materiałów ( odpowiednią szczelność, wilgotność, wentylację, ochronę przed szkodnikami itd.)

Przechowywanie materiałów sypkich, budowa magazynów na zboże jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych bez słupów wewnętrznych  oraz odpowiednich  ścian oporowych, przejmujących obciążenia poziome.

Główna konstrukcja nośna  oferowanych przez nas  hal  wykonana jest w zależności od potrzeb z ram o zmiennej wysokości środnika, bądź kratownic, pozwalających na osiągane dużych rozpiętości bez konieczności stosowania podpór wewnętrznych.

Przegrody i ściany wewnętrzne

Jeżeli zaś chodzi o przegrody i ściany zewnętrzne o dużej wytrzymałości ze względu na obciążenia od naporu składowanych materiałów stosujemy przede wszystkim  dwa zasadnicze rozwiązania:

  1. Ściany żelbetowe oraz mury oporowe  o przekroju indywidualnie zaprojektowanym  odpowiednio do typu składowanych materiałów.  Mogących jednocześnie stanowić podparcie bezpośrednie dla konstrukcji dachu.
  2. Lite betonowe bloki systemowe - zestaw bloków betonowych o określonych parametrach, odpowiednim kształcie i dużej  masie własnej, układanych podobnie jak mur z cegieł.
    Główne zalety tego rozwiązania to szybkość montażu, możliwość rozłożenia i ponownego montażu w innym miejscu, brak fundamentów  - jedynie  niewielkie wymagania co do podłoża, trwałość i elastyczność sytemu poprzez różnorodność wymiarów bloków.

Hala na materiały sypkie

Hala rolnicza na materiały sypkie Katolik Kietrz (zobacz realizację)

Budowane przez nas obiekty z przeznaczeniem na hale i magazyny na materiały sypkie, hale na płody rolne, magazyny zbożowe posiadają ponadto wiele przemyślanych rozwiązań i udogodnień związanych między innym z zapewnieniem odpowiedniego oświetlenia naturalnego i sztucznego, czy zastosowaniem bram, okien i drzwi o nietypowych możliwościach technicznych, możliwością instalacji przenośników wewnętrznych, taśmociągów itp., wentylacji ściśle dostosowanej do potrzeb przechowywanych materiałów i specyfiki transportu wewnętrznego.

Firma MCM Project kładzie nacisk na sprawdzone nowoczesne, ale przede wszystkim trwałe i ekonomiczne rozwiązania indywidualne dopasowane do potrzeb.

Strefa kontaktu

Dane kontaktowe

MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104, Łódź
Sekretariat: +48 42 637 20 34
Fax: +48 42 637 20 39
E-mail: oferty@mcmproject.com.pl

Dział sprzedaży: +48 571 236 812
(Piotr Herman)

Dział sprzedaży: +48 501 835 031
(Joanna Członka)

Dział ofert/dotacji: +48 885 452 500
(Paweł Fabijański)

+48 534 671 164
(Ewelina Miszczak)