Hale stalowe

Oferta firmy MCM Project obejmuje kompleksowe realizacje projektów konstrukcji stalowych, ze szczególnym uwzględnieniem hal stalowych o różnych rozpiętościach i gabarytach. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na sfinalizowanie ponad 400 specjalistycznych projektów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno hale stalowe jednonawowe (bez słupów wewnętrznych) oraz wielonawowe (z jednym lub większą ilością rzędów słupów wewnętrznych), jak również hale stalowe o dachach jedno-, dwu- lub wielospadowych z kątem nachylenia połaci dachowych, dostosowane do potrzeb i wymagań inwestorów.

Hale stalowe wyposażone mogą być w suwnice (belki podsuwnicowe i tory jezdne), antresole (konstrukcja stalowa belek i słupków wsporczych), attyki oraz pozostałe elementy, podnoszące użyteczność i estetykę obiektu. Możemy ponadto zająć się dostawą i montażem okien, drzwi, bram, naświetli dachowych, klap dymowych, ścian wewnętrznych, witryn aluminiowych i innych akcesoriów, zapewniając wysoki poziom wykończenia poprzez stosowanie odpowiednio zaprojektowanych obróbek blacharskich. Hale stalowe wykonywane przez firmę MCM Project gwarantują najniższe zużycie stali przy spełnieniu obowiązujących wytycznych projektowych i wymagań normowych.

Wznoszone przez nas obiekty cechują się specjalnym przeznaczeniem i indywidualnymi wymaganiami, uzależnionymi od rodzaju stosowanej technologii, czy specyfiki prowadzonej działalności. W oparciu o te elementy, tworzymy unikatowe konstrukcje stalowe dla przemysłu, handlu, a także sektora usług.

Dlaczego wybrać ofertę hal MCM Project ?

  • Idealny stosunek ceny do jakości
  • Krótki czas realizacji projektów hal stalowych
  • Parametry użytkowe wznoszonych konstrukcji
  • Oszczędność pieniędzy
  • Nowoczesne rozwiązania projektowe
  • Dopasowanie projektu do potrzeb inwestora
  • Jako generalny wykonawca realizujemy całą inwestycję
Wyceń inwestycjęMontaż hali stalowej

Generalne wykonawstwo hal stalowych

Większość realizowanych przez nas przedsięwzięć przeprowadzamy w systemie generalnego wykonawstwa, gwarantując naszym Klientom pełen profesjonalizm, najwyższą jakość usług, rzetelność i terminowość realizacji. W codziennej pracy bazujemy jedynie na sprawdzonych i nowoczesnych technologiach, dzięki czemu wznoszone przez nas obiekty cechuje estetyka wykonania, wytrzymałość, funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Jednym z najważniejszych filarów naszej działalności jest kontakt z Klientem na każdym etapie realizowanej inwestycji. Takie podejście do współpracy, pozwala nam zaoferować najlepsze rozwiązania technologiczne, architektoniczne i cenowe, dostosowane indywidualnie do potrzeb i oczekiwań inwestora.

Montaż hali stalowej

Projektowanie hal stalowych

Dysponujemy własnym biurem projektowym, w związku z czym oferujemy pełne wsparcie już na wczesnym etapie powstawania koncepcji hali, dobierając odpowiedni układ konstrukcyjny obiektu. Wykwalifikowana ekipa specjalistów służy swoją wiedzą i doświadczeniem w każdej fazie współpracy z inwestorem – zarówno na etapie tworzenia koncepcji, projektu wykonawczego, jak i eksploatacji gotowego już obiektu. Zrozumienie potrzeb Klientów, pozwala nam projektować unikatowe obiekty, spełniające wszelkie, najbardziej restrykcyjne wymagania. Rekomendowane przez nas rozwiązania, dostosowane są indywidualnie do potrzeb inwestora. Zarówno podczas planowania, jak i realizacji, kierujemy się ekonomią wykonania i użytkowania. Projektowane przez nas nieruchomości znakomicie wpisują się w otoczenie, wzbogacając je o walory estetyczne.

Montaż hali stalowej

Transport i montaż hal stalowych

Działając kompleksowo, zapewniamy również transport poszczególnych podzespołów hal z fabryk na miejsce budowy. Szybko i bezpiecznie dostarczamy wymagane elementy konstrukcji w dowolne miejsce w kraju. Posiadamy specjalistyczny sprzęt załadunkowy, a także współpracujemy z firmami zewnętrznymi, które fachowo wspomagają ten proces. Jako generalny wykonawca świadczymy również usługi montażowe elementów prefabrykowanych, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Stosowanie metody prefabrykacji, pozwala na realizację najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów, również w okresie zimowym. Dzięki wykwalifikowanym ekipom spawaczy i montażystów oraz stosowaniu nowoczesnego sprzętu, zapewniamy terminowość prac oraz ich najwyższą jakość.

Budowaliśmy dla:

Borg Automotive
Danwood
DGS
Pol-Skone
Remog
Sevroll
Yasa Motors

Rodzaje hal stalowych

Ze względu na łatwość eksploatacji, krótki czas montażu oraz stosunkowo niską cenę, hale stalowe stanowią inwestycję opłacalną. Posiadają ponadto szeroki wachlarz zastosowań w wielu branżach – logistyce, handlu, sporcie, usługach czy przemyśle. Możliwości projektowe hal stalowych umożliwiają dostosowanie ich do indywidualnych preferencji i potrzeb Inwestorów.

Hale magazynowe

W ofercie MCM Project znajdują się magazyny handlowe – hurtownie, magazyny przemysłowe przeznaczone do wysokiego składowania oraz centra logistyczne. Każde zlecenie rozpatrywane jest przez nas według indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Realizowane przez nas projekty obejmują zarówno konstrukcję zewnętrzną, jak i wewnętrzną obiektu. Średniej wielkości halę magazynową jesteśmy w stanie wybudować w trzy miesiące, co potwierdza doskonałą organizację naszej pracy i dostaw materiałów. Hale magazynowe montujemy scalając ze sobą pojedyncze zespoły – fundamenty, słupy, dźwigary, płatwie, itd., po czym składamy obudowę oraz dach hali, a także wszelkie pomieszczenia i przegrody wewnętrzne.

Hale produkcyjne i przemysłowe

W budowie hal produkcyjnych najważniejszą rolę odgrywa profil i filozofia zamawiającej je firmy. Znając dokładne potrzeby Inwestora, jesteśmy w stanie zaprojektować halę dokładnie odpowiadającą jego potrzebom. Dlatego też pierwszy etap wykonywanych przez nas projektów stanowi dogłębna analiza technologii produkcji, do której dostosowujemy wszelkie elementy architektoniczno-konstrukcyjne. Fundamenty, posadzka i instalacje wewnętrzne dostosowane zostają ściśle do urządzeń i maszyn, które docelowo znajdą się w obiekcie. Dzięki najnowocześniejszym materiałom izolacyjnym i wykończeniowym, zastosowaniu niskoemisyjnego szkła w fasadach budynku oraz innowacyjnych systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji możemy zapewnić zmniejszenie kosztów eksploatacji hali oraz ich najwyższy komfort użytkowania. Dbałość o detale architektoniczne i konstrukcyjne sprawia, że nasze hale są ponadto estetycznie wykonane i innowacyjne.

Hale rolnicze

Hale tego rodzaju dostosowywane są do ich przeznaczenia. Inne wymagania stawiane są budynkom inwentarskim, inne magazynom płodów rolnych, a jeszcze inne sortowniom warzyw i owoców. Wymiary hal rolniczych dobierane są w taki sposób, by spełniać parametry użytkowe zgodne z przeznaczeniem hali. Wielkość obiektu i jego odpowiednie walory techniczne mają wpływ na jego doświetlenie, wentylację oraz na ilość i rodzaje pasz i wodopojów. Wszystkie elementy tego typu, jako obciążenia technologiczne, mają wpływ na konstrukcję hali. Konstrukcje stalowe tego rodzaju należy często zabezpieczać przed agresywnymi środowiskami. MCM Project oferuje wiele rodzajów hal stalowych dla rolnictwa, między innymi: magazyny płodów rolnych (chłodnie i mroźnie), sortownie owoców i warzyw, budynki inwentarskie (obory, kurniki, chlewnie) oraz garaże sprzętu rolniczego.

Hale sportowe

Gabaryty i parametry hal sportowych dostosowywane są do ich przeznaczenia. Mają również wpływ na sposób izolacji dachu i ścian, a także na wentylację oraz oświetlenie. Boiska, lodowiska, wybiegi i areny sportowe rządzą się innymi wymaganiami. Projekt obiektu tego typu uwzględnia zawsze przepisy dotyczące wielkości trybun, stanowisk sędziowskich i prasowych, szatni i innych pomieszczeń socjalnych i technicznych. W ofercie MCM Project znajdują się następujące obiekty: ujeżdżalnie, hale tenisowe, kryte lodowiska, sale gimnastyczne, sale sportowo-widowiskowe. Stalowe konstrukcje hal sportowych stanowią doskonałą alternatywę dla hal stawianych metodami tradycyjnymi. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dużych szerokości hal, które dzięki optymalnemu wykorzystaniu cech wytrzymałościowych stali mogą być budowane bez wewnętrznych podpór pośrednich. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektów tego typu.

Hale usługowe

Projekt hali usługowej powinien uwzględniać przede wszystkim wymogi wynikające z jej gabarytów. Hale tego typu powinny przy optymalnych kosztach budowy i eksploatacji zapewniać logiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zapewniać maksymalną użyteczność. Na wygląd i konstrukcję nośną hali wpływają jej elementy wyposażenia, takie jak segmentowe bramy warsztatowe, przeszklone witryny czy użytkowe antresole. W fazie projektowej uwzględniane są zagadnienia związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, wentylacją czy wydzieleniem stref związanych z występowaniem dodatkowych zagrożeń, takich jak wybuchy. Przykładowe realizacje hal usługowych: stacje obsługi pojazdów, sklepy i markety, warsztaty, salony sprzedaży.

"Prace nad projektem budowlanym oraz nad projektami wykonawczymi były prowadzone w szybkim tempie i cechowały się wysoką starannością wykonania i dużą szczegółowością co zminimalizowało problemy na etapie realizacji. Zaprojektowane rozwiązania przyniosły efekt w postaci funkcjonalności obiektu oraz nadały nowoczesny i unikalny wygląd hali. Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani ze współpracy z firmą MCM Project co pozwala nam z pełnym przekonaniem udzielić rekomendacji tej firmie, jako wiarygodnej, solidnej i godnej polecenia innym Inwestorom."

Daniel Sanowski, Współwłaściciel Santar S.C.
Wyceń inwestycję

Strefa kontaktu

Dane kontaktowe

MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104, Łódź
Sekretariat: +48 42 637 20 34
Fax: +48 42 637 20 39
E-mail: oferty@mcmproject.com.pl

Dział sprzedaży: +48 571 236 812
(Piotr Herman)

Dział sprzedaży: +48 501 835 031
(Joanna Członka)

Dział ofert/dotacji: +48 885 452 500
(Paweł Fabijański)

+48 534 671 164
(Ewelina Miszczak)