Zalety hal o konstrukcji stalowej

Wiele osób korzysta z zalet konstrukcji stalowych. Konstrukcje stalowe są niezwykle trwałe oraz bezpieczne. Stal ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim można ją użytkować zaraz po wykonaniu. Nie trzeba czekać aż wyschnie, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku betonu. Jest to dość istotne jeśli na przykład budujemy halę stalową. Wówczas nie musimy na nic czekać i od razu możemy ją użytkować.

Największą zaletą konstrukcji stalowych jest bez wątpienia szybkość ich budowy. Hale stalowe, a w szczególności stalowe hale systemowe, mogą być budowane przez cały rok, bez względu na temperaturę powietrza, poza tym ich budowa trwa zdecydowanie krócej, niż hal murowanych. Stawianie takiej hali jest również prostsze ze względów logistycznych, ponieważ elementy, z jakiej jest zbudowana, są zdecydowanie lżejsze, a co za tym idzie, łatwiejsze w transporcie, generujący znacznie niższe koszty. Dla przedsiębiorców nie wiąże się to zatem z żadną stratą pieniędzy. Od razu mogą oni użytkować halę i od razu mogą na jej funkcjonowaniu zarabiać. Ogromną zaletą stali jest także to, że ciężar własny konstrukcji jest stosunkowo mały. Jeśli chodzi o działanie sił dynamicznych to tutaj także nie ma żadnego problemu. Dużą zaletą stali jest także przenoszenie dużych obciążeń przy stosunkowo małych wymiarach elementów. Stal jest także wytrzymała na rozciąganie.

Hala w konstrukcji stalowej

Wnętrze hali w konstrukcji stalowej, Invest-Rol (zobacz realizację)

Modyfikacje i rozbudowa hali stalowej

Dobrze zaprojektowaną halę stalową bardzo łatwo modyfikować, dopasowując ją do konkretnego rodzaju działalności produkcyjnej lub usługowej, poza tym obecnie stosowane technologie budowlane sprawiają, że nawet bardzo duże hale nie potrzebują dodatkowych filarów wspierających. Warto także wiedzieć, że obecnie projektowane stalowe hale wyglądają znacznie lepiej, niż ich poprzedniczki, budowane jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki nowym, interesującym rozwiązaniom architektonicznym, doskonale wpisują się one w lokalną przestrzeń, nadając jej ciekawy, lekko industrialny charakter.

Należy jedynie pamiętać o odpowiedniej konserwacji tego typu konstrukcji, ponieważ nawet najlepsze materiały mogą z czasem ulec korozji lub odkształceniu wywołanemu wahaniami temperatury. Poza tym warto zadbać, jeżeli to konieczne, o odpowiednią termoizolację stalowych hal, ponieważ przebywanie w tego typu budowli może być bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem, zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych.

Strefa kontaktu

Dane kontaktowe

MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104, Łódź
Sekretariat: +48 42 637 20 34
Fax: +48 42 637 20 39
E-mail: oferty@mcmproject.com.pl

Dział sprzedaży: +48 571 236 812
(Piotr Herman)

Dział sprzedaży: +48 501 835 031
(Joanna Członka)

Dział ofert/dotacji: +48 885 452 500
(Paweł Fabijański)

+48 534 671 164
(Ewelina Miszczak)