Budowa hal stalowych - oszczędność czasu i pieniędzy

Oszczędności czasu i pieniędzy podczas budowania hal stalowych zaczynają się już na etapie samego projektowania. Wprowadzane przez naszą Firmę modyfikacje mają na celu zmniejszenie ciężaru całej konstrukcji, co prowadzi do obniżenia kosztów i czasu realizacji, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i zgodnie z obowiązującymi normami. Hale stalowe i ich projekty powstają w oparciu o nowoczesne programy, które wspomagają cały proces projektowania i optymalizacji obiektu.

Budowa hal stalowych ma zupełnie inny charakter niż hale wykonywane na tradycyjnym placu budowy. Jedną z najważniejszych zalet hal stalowych jest materiał z którego są wykonywane, który zapewnia niewielki ciężar gwarantując przy tym wysoką wytrzymałość. Kolejną z  istotnych różnic jest znacznie krótszy czas realizacji budowy przy użyciu prefabrykowanej konstrukcji.  Związane jest to z wytwarzaniem elementów konstrukcji czy też obudowy ścian i dachu w zakładach produkcyjnych, a nie na budowie, jak w przypadku tradycyjnej technologii monolitycznej.

Montaż konstrukcji hali stalowej

Montaż obiektów halowych z elementów stalowych pozwala na dowolne ukształtowanie konstrukcji budynku oraz umożliwiają jego swobodną i elastyczną rozbudowę, przy ograniczeniu do minimum robót „mokrych”, które często wydłużają cały proces budowlany. Jedynymi pracami narażonymi na warunki atmosferyczne są fundamenty, których konstrukcja jest prosta i szybka do wykonania. Ponadto, działania monterskie są wykonywane przez małe wyspecjalizowane brygady stosujące rozwiązania przyspieszające prace, a tym samym pozwalające na skrócenie czasu budowy i generowanie kolejnych oszczędności pieniędzy.

Technologia wznoszenia obiektu budowlanego ma kluczowy wpływ na koszty realizacji. Parametrem krytycznym z punktu widzenia ponoszonych kosztów prac jest czas ich trwania. W przypadku zastosowania powyższego rozwiązania  ulega on skróceniu z uwagi na montaż konstrukcji z gotowych elementów, co eliminuje przerwy technologiczne na dojrzewanie betonu oraz pozwala, w znacznym stopniu, na uniezależnienie harmonogramu prac od warunków atmosferycznych. Postawiony obiekt właśnie w tej technologii można praktycznie używać od razu a więc szybko generować przychody z inwestycji.

Strefa kontaktu

Dane kontaktowe

MCM PROJECT Sp. z o.o.
ul. Obywatelska 103
94-104, Łódź
Sekretariat: +48 42 637 20 34
Fax: +48 42 637 20 39
E-mail: oferty@mcmproject.com.pl

Dział sprzedaży: +48 571 236 812
(Piotr Herman)

Dział sprzedaży: +48 501 835 031
(Joanna Członka)

Dział ofert/dotacji: +48 885 452 500
(Paweł Fabijański)

+48 534 671 164
(Ewelina Miszczak)